Przejdź do treści

Wegańska zupa pieczarkowa

Zupa pieczarkowa
Zupa pieczarkowa

Dzisiaj u mnie na blogu wegańska zupa pieczarkowa, taka najprostsza. Zawsze gdy chcę zrobić coś do jedzenia, z ratunkiem przychodzi zupa grzybowa, ponieważ jest szybka do wykonana, wymaga niewielu składników i około 15 minut gotowania. Generalnie, zupy są idealne na co dzień i od święta. Wtedy też, kiedy chcemy zrobić coś na szybko, pysznego oraz coś rozgrzewającego. Ponieważ ostatnio kupiliśmy dużo grzybów, uznałam, że zrobię właśnie taką zupę grzybową. Niby jest ona taka klasyczna i zwyczajna, a jednak tak pyszna, że każdy powinien jej spróbować! Jeżeli chcecie, możecie również zmiksować ją na gładką masę. Wtedy jednak nie będzie już tego efektu wizualnego, jaki jest na zdjęciach. Sama zupa będzie słodka i kremowa. Ale jeżeli chcecie, to oczywiście nie mam prawa wam tego zabronić, ponieważ każdy ma swoje preferencje co do konsystencji dań. A ty, zazwyczaj jesz zupę grzybową w formie kremu czy taką normalną, nie zmiksowaną? Ja najbardziej lubię jeść taką jaka jest na zdjęciu. Wtedy jest duża różnica smakowa pomiędzy danymi składnikami a przez to różnorodność faktur. Zapraszam na moją przepyszną, wegańską i bezglutenową zupę pieczarkową

Zupa pieczarkowa

Zupa pieczarkowa – składniki:

 • 500g pieczarek
 • 500g ziemniaków
 • 1 puszka mleka kokosowego
 • 1 cebula
 • Olej
 • 1,5 litra wody

Zupa pieczarkowa – przepis:

 1. Obieram ziemniaki oraz cebule.
 2. Ziemniaki kroję w kostkę.
 3. Cebule szatkuję w melakserze.
 4. Pieczarkom odcinam nóżki i przekrawam je na pół.
 5. Do garnka wlewam trochę oleju i zaczynam podsmażać na nim poszatkowaną cebulę. Po chwili podsmażania, gdy cebula zacznie się robić brązowa, dodaję pieczarki i podsmażam razem.
 6. Do cebuli i pieczarek dodaję wodę oraz pokrojone ziemniaki.
 7. Gdy ziemniaki będą już gotowe, dodaję także mleko kokosowe.
 8. Teraz wystarczy dokładnie zamieszać, można też posypać pietruszką. Wegańska zupa pieczarkowa jest gotowa do jedzenia!

1 komentarz do “Wegańska zupa pieczarkowa”

 1. Pingback: Zupa krem z pieczarek - przepis Vegemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *