Przejdź do treści

Sos z pieczarkami i tofu

 • przez
Sos z pieczarkami i tofu
Sos z pieczarkami i tofu

Oto jeden z klasyków w naszej kuchni, czyli sos z pieczarkami i tofu. W ostatnim czasie zaczęłam się śmiać, że ten właśnie sos z pieczarkami i tofu stał się jednym z moich popisowych dań, ponieważ przygotowywałam go już bardzo wiele razy. Pyszny, delikatny, pełny smaku i różnych struktur, dzięki lekko gumowym pieczarkom, miękkim bądź chrupiącym (w zależności od poziomu wysmażenia) – tofu, kremowym mleku kokosowym, wysmażonej cebuli i poszatkowanej świeżej natce pietruszki. Polecam wam zacząć smażyć składniki do dzisiejszego sosu na dużej, głębokiej patelni. Ja wszystkie po koleji smażyłam na tej samej, po czym gotowy sos finalnie również na niej wymieszałam. Dzięki temu od razu zaczniemy używać patelni, w której na koniec wyląduje nasz pyszny sos. Bez zbędnego przedłużania, zapraszam na sos z pieczarkami i tofu.

Sos z pieczarkami i tofu

Sos z pieczarkami i tofu – składniki:

 • 500g pieczarek
 • 2 opakowania tofu
 • 1 puszka mleka kokosowego
 • 1 cebula cukrowa (lub 2 cebule średniej wielkości)
 • natka pietruszki
 • sól i pieprz
 • olej do smażenia

Sos z pieczarkami i tofu – przepis:

 1. Cebulę obieram i szatkuję ręcznie lub w melakserze.
 2. Na patelnie wlewam olej i smażę na nim cebulę aż będzie złota.
 3. W czasie gdy cebula się smaży, pieczarki oczyszczam, odrywam im szypułki i kroję w plastry.
 4. Na patelnie wlewam olej i smażę na nim pieczarki, aż zmiękną i staną się lekko brązowe.
 5. Tofu odlewam z zalewy i szatkuję go w melakserze lub rozgniatam widelcem.
 6. W ten sam sposób co pieczarki, smażę tofu. Możecie go wysmażyć na dowolnym poziomie, wedle gustu.
 7. Na patelnię, na której smażyliśmy tofu, dorzucam z powrotem pieczarki, cebulę, dodatkowo poszatkowaną natkę pietruszki, wlewam puszkę mleka kokosowego oraz dosypuję sól i pieprz.
 8. Wszystkie składniki podgrzewam razem jeszcze przez chwilę na patelni.
 9. Sos z pieczarkami i tofu jest już gotowy do podania z makaronem, ryżem lub ziemniakami. Smacznego!

sos z pieczarkami i tofu, sos z pieczarkami i tofu przepis, przepis na sos z pieczarkami i tofu, jak zrobić sos z pieczarkami i tofu, sos z pieczarkami, przepis na sos z pieczarkami, jak zrobić sos z pieczarkami, sos z pieczarkami przepis, wegański sos z pieczarkami, wegański sos z pieczarkami przepis, przepis na wegański sos z pieczarkami, jak zrobić wegański sos z pieczarkami, sos pieczarkowy, sos pieczarkowy przepis, przepis na sos pieczarkowy, jak zrobić sos pieczarkowy, sos grzybowy z tofu, sos grzybowy z tofu przepis, przepis na sos grzybowy z tofu, jak zrobić sos grzybowy z tofu, sos z grzybami i tofu, sos z grzybami i tofu przepis, przepis na sos z grzybami i tofu, jak zrobić sos z grzybami i tofu