Przejdź do treści

Wegańskie lody Big Milk z Biedronki

Wegańskie lody Big Milk z Biedronki
Wegańskie lody Big Milk z Biedronki

Dzisiaj dla miłej odmiany kolejne produkty wegańskie, którymi są wegańskie lody Big Milk z Biedronki. Jak usłyszałam, że jest roślinny odpowiednik tych znanych lodów, to bardzo się ucieszyłam. Te właśnie wegańskie lody Big Milk można znaleźć w dwóch smakach. Pierwszy to czekoladowo-wanilliowy, a drugi to truskawkowo-poziomkowy. Osoby takie jak ja, nie jedzące nabiału mają wieczny, klasyczny i dobrze już wszystkim znany problem. Taki, że głównie z pośród dostępnych we wszytskich marketach lodów, możemy jeść głównie te sorbetowe. Jedzenie jednak tylko słodkich lodów sorbetowych, po jakimś czasie może się znudzić. Zaczynamy wtedy myśleć o wegańskich odpowiednikach lodów mlecznych, których na półkach sklepowych jest coraz więcej! Po tym, jak w sklepach zaczęły być dostępne wegańskie lody Magnum, to nie sądziłam, że tak szybko pojawią się nowe bezmleczne. A tu proszę! Miłe zaskoczenie 🙂 Tak jak już wcześniej wspomniałam, pierwszy smak to czekoladowo-waniliowy. Lody te posiadają w sobie bardzo delikatny syrop czekoladowy oraz białą masę, która nie ma typowo wyrazistego smaku wanilli ale za to ma posmak ryżowy i chwilami lekko migdałowy. Nie jest to mój ulubiony smak, ponieważ po nazwie, że lody są czekoladowo-wanilliowe spodziewałam się, że smak czekolady i wanilli będzie wyrazisty i dobrze wyczuwalny. Oba są zaś bardzo mdłe. Drugim smakiem jest smak truskawkowo-poziomkowy. Tu muszę je bardzo pochwalić pod względem smaku  zapachu. Czuć w nich wyrazisty smak poziomki! Często spotykałam się z tym, że w różnych produktach spożywczych poziomki nie smakowały jak poziomki, tylko po prostu, jak zwyczajne truskawki. Tutaj smak truskawkowy jak i poziomkowy jest wspólnie wyczuwalny. W lodach tych można również znaleźć różowo-czerwony syrop, który jest pełen pysznego i mega wyrazistego smaku obu owoców. Lody te są słodsze od wersji czekoladowo-waniliowej ale sądzę również że są od nich smaczniejsze!

Wegańskie lody Big Milk

Wegańskie lody Big Milk – Czekoladowo-Vanilliowe – Skład:

woda, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, glukoza, tłuszcz kokosowy, błonnik rozpuszczalny, pasta z MIGDAŁÓW (2,5%), miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, białka grochu, emulgatory (lecytyny, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyny SOJOWE), stabilizatory (mączka chleba świętojańskiego, guma guar, karagen), aromaty naturalne, sól.

Wegańskie lody Big Milk – Truskawkowo-Poziomkowe – Skład:

woda, cukier, glukoza, truskawki (7,5%), syrop glukozowo fruktozowy, tłuszcz kokosowy, pasta kokosowa (2,5%), poziomki (1%), białka grochu, emulgator (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych), stabilizatory (alginian sodu, pektyny), aromaty, zagęszczony sok z czarnej marchwi, barwnik (czerwień buraczana).

3 komentarze do “Wegańskie lody Big Milk z Biedronki”

Możliwość komentowania została wyłączona.