Przejdź do treści

Wegańskie jogurty ryżowe Vitariz

  • przez
Wegańskie jogurty ryżowe Vitariz
Wegańskie jogurty ryżowe Vitariz

Ostatnio w sklepie udało mi się kupić ryżowe wegańskie jogurty Vitariz. Ponieważ nigdy nie jem jogurtów z mleka odzwierzęcego, chętnie kupiłam nowe wegańskie jogurty Vitariz by poznać ich smak. W mojej kuchni używamy różnych wegańskich jogurtów, chociażby kokosowych i sojowych jako składnik niejednego dania. Jednak chętnie zjadamy również jogurty owocowe czy też zupełnie inne np. czekoladowe, karmelowe lub tofi. Wszyscy domownicy chętnie je podjadają. Dlatego bardzo zainteresował mnie fakt kolejnych nowych jogurtów na półkach sklepowych. Tym razem są to jogurty marki Vitariz o smaku waniliowym oraz czekoladowym. Znajomi czasami pytają mnie o wegańskie zamienniki różnych nabiałów. Najróżniejsze jogurty są również jedną z części nabiału, której są ciekawi. Z tej kategorii pokazałam już również ser Violife na którego recenzję także  zapraszam. Dzisiejsze jogurty mają zupełnie inną konsystencję niż można się spodziewać. Są one gęste, jak taki mocno gęsty budyń oraz powiedziała bym, że w małym stopniu „galaretkowate”. Pakowane w małych, plastikowych pojemniczkach, które nie są ani za duże, ani za małe. Na początku, opiszę jogurt czekoladowy: Jest on przepyszny, wyraźnie czuć w nim czekoladę, jest słodki lecz nie za bardzo i ma świetną konsystencję. Jest to jeden z najpyszniejszych jogurtów jakie dotąd jadłam! Przejdę teraz do drugiego jogurtu, czyli jogurtu waniliowego: Jest on bardzo słodki, co zabija po części jego smak. Osobiście, ja nie czułam w nim wanilii, chociaż miał on taki być. Jest on taki, że komuś mógł by oczywiście zasmakować lecz z mojej rodziny nie smakował on nikomu. Mi zaś dodatkowo podrażnił mocno gardło. A teraz, czas na ich skład:

Wegański jogurt Vitariz czekoladowy

Skład:

Woda, syrop kukurydziany, ryż (10%), skrobia ryżowa, olej słonecznikowy, kakao (2%), składniki żelujące: (karagen, guma guar), sól morska, aromat naturalny.

Wegański jogurt Vitariz waniliowy

Skład:

Skład: Woda, syrop kukurydziany, ryż (10%), skrobia ryżowa, olej słonecznikowy, składniki żelujące: (karagen, guma guar), sól morska, aromat naturalny waniliowy.

2 komentarze do “Wegańskie jogurty ryżowe Vitariz”

  1. Pingback: Wegańskie jogurty Alpro - przepis Vegemi.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.