Przejdź do treści

Słodki serek z tofu

  • przez
Słodki serek z tofu
Słodki serek z tofu

Dzisiaj przygotowałam przepis na słodki serek z tofu. Śmiało mogę powiedzieć, że słodki serek z tofu jest idealnym rozwiązaniem na szybką i prostą pastę na kanapki. Szybką dlatego, że przygotowanie jej zajęło mi około 15 minut. Jeżeli lubisz słodkości, dania lekkie i smakujące jak tradycyjne ale w nowym wydaniu, to jest to przepis dla ciebie. Stopień słodkości trzeba dobrać jednak samemu, pod własny gust. Ja dodałam 2-3 łyżeczki syropu klonowego, ponieważ moja rodzina nie przepada za bardzo słodkimi daniami. Ale wy możecie dodać go o wiele więcej. Jeżeli wolicie raczej wytrawne przepisy zapraszam na mój WYTRAWNY serek z tofu: https://vegemi.pl/serek-z-tofu . Mi ten słodki serek bardzo smakował za każdym razem. Jest kremowy, delikatnie słodki oraz delikatny. Po prostu nie można przestać go jeść! Mam nadzieje że wam również się przypadnie do gustu, więc zapraszam na słodki serek z tofu.

Słodki serek z tofu

Słodki serek z tofu – składniki:

  • 2 paczki tofu naturalnego (łącznie 400g)
  • 50 ml mleka sojowego
  • syrop klonowy do smaku

Słodki serek z tofu – przepis:

  1. Tofu kruszę i wkładam do melaksera, dolewam mleko, zależnie od konsystencji tofu, im twardsze tym trzeba dodać więcej.
  2. Rozdrabniam tofu na gładką masę podobną w konsystencji do sera białego.
  3. Tofu przekładam do miseczki i dodaję syrop klonowy, czasami mieszam go w malakserze. Tym razem dodałam 3 łyżki syropu ale wy dodajcie więcej lub mniej, dowolnie, ważne, żeby serek smakował.
  4. Mój pyszny słodki serek z tofu jest gotowy, mama mówi, że jest podobny do znanego jej twarożku z czasów dzieciństwa.